Masaż 

MASAŻ KLASYCZNY polega na oddziaływaniu bodźców mechanicznych na skórę, tkankę podskórną i mięśnie. Wykonuje się go, zależnie od wskazań różnymi ruchami, czy chwytami jednej lub obu rąk  DZIAŁANIE: regulacja napięcia mięśni grzbietu, brzucha i pośladków, pobudzenie fizjologicznych funkcji skóry, uśmierzenie bólu, usunięcie zaburzeń ukrwienia skóry, przyśpieszenie wypoczynku mięśni, rozluźnienie tkanki bliznowej, odprężenie psychiczne, normalizacja układu autonomicznego i jego czynności, pobudzenie procesów przemiany materii.

 

MASAŻ RELAKSACYJNY wykonywany przez masażystę, przy użyciu profesjonalnych balsamów do masażu. Pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością. Celem masażu relaksacyjnego jest: zmniejszenie lub całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Umiejętność relaksowania się jest bardzo cenna, szczególnie dzisiaj, kiedy zdecydowana większość ludzi szuka pomocy u lekarzy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie itd.

 

DRENAŻ LIMFATYCZNY jest zabiegiem fizjoterapeutycznym, podczas którego zastosowane są specjalne chwyty, które wykonywane są zgodnie z kierunkiem przepływu płynów limfatycznych w kierunku serca. Są to powolne, przypominające odruch czerpania, ruchy okrężne dłoni o bardzo małej sile nacisku. Częste powtórzenia tych chwytów w obrębie jednego zabiegu prowadzi do pobudzenia pracy naczyń limfatycznych a tym samym do zwiększenia ich aktywności, co z kolei trwale zwiększa zdolność transportową limfy. Regularne stosowanie tego typu zabiegów przez dłuższy okres czasu wspiera rozwój systemu dobrze funkcjonujących naczyń limfatycznych skóry oraz sprzyja tworzeniu nowych naczyń obocznych. Głównym wskazaniem do stosowania drenażu limfatycznego są obrzęki różnego pochodzenia.

 

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH, inaczej głęboki masaż łącznotkankowy to forma terapii tkanek miękkich, mająca na celu przywrócenie równowagi w głębszych warstwach tkanki łącznej i mięśniach. Dzieje się tak poprzez likwidowanie napięć i restrykcji w układzie mięśniowo-powięziowym zmierzające do rozluźnienia, wydłużenia i uwolnienia utrzymujących się wzorców nieprawidłowych napięć.